Salus aegroti suprema lex. Zdrowie chorego prawem najwyższym.
Centrum Zdrowia SALUS
76-200 Słupsk, ul. Zielona 8

Kontakt: 59 848 90 00
Rejestracja: rejestracja@salus.com.pl

aktualności

Nowa przychodnia SALUS Sobieskiego 30 w Słupsku

SOBIESKIEGO 1.png
Centrum Zdrowia SALUS uruchomiło 27 listopada nową przychodnię stomatologiczno - rehabilitacyjną w Słupsku przy ul. Sobieskiego 30!
Zaczęliśmy od fizjoterapii - obecnie w przychodni pracują nasze fizjoterapeutki Agnieszka Leszczyńska i Agnieszka Prawdzik. W pierwszych dniach grudnia do zespołu dołączą kolejni fizjoterapeuci. W kolejnych tygodniach pracę w przychodni zacznie również stomatolog. Na zabiegi i wizyty można się rejestrować telefonicznie, tel. 714 93 60, e-mailem: sobieskiego@salus.com.pl
Zapraszamy

Mammografia teraz dla pań w wieku 45 - 74 lata

BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA CYFROWA.png

Od listopada 2023 roku z BEZPŁATNYCH BADAŃ MAMMOGRAFICZNYCH w ramach profilaktyki NFZ skorzystać mogą dodatkowe roczniki - teraz program dostępny jest dla pań w wieku 45 - 74, które nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Pracownia Mammograficzna SALUS w Słupsku przy ul. Zielonej 8 zaprasza panie od poniedziałku do piątku - rejestracja pod bezpośrednim numerem 722 149 403. Badania wykonujemy na nowoczesnym, cyfrowym aparacie mammograficznym! Szczegółowe informacje na naszej stronie TUTAJ

Cross linking - leczenie stożka rogówki

Cross linking FB.pngCross linking to nowoczesna metoda leczenia stożka rogówki - choroby charakteryzującej się deformacją kształtu rogówki oraz jej stopniowym ścieńczeniem i uwypukleniem.
Schorzenie, oprócz tego, że powoduje wiele negatywnych objawów, skutecznie przeszkadza w przeprowadzeniu korekcji laserowej.
Zabiegi Cross linking wzmacniają strukturę rogówki poprzez wytworzenie nowych wiązań pomiędzy włóknami kolagenowymi tworzącymi tę część gałki ocznej. W Centrum Zdrowia SALUS stosujemy metodę tzw. przeznabłonkową - bezbolesną, najbardziej przyjazną dla pacjentów i gwarantującą najwyższy komfort i natychmiastowy powrót do aktywności. Zabieg odznacza się minimalną inwazyjnością oraz doskonałymi efektami. Leczenie przeprowadza się praktycznie w każdym wieku, a w niektórych przypadkach może być łączony z korekcją laserową.
Zabieg polega na podaniu do oka, bezpośrednio na rogówkę, substancji fotouczulającej (witamina B2), a następnie naświetlaniu za pomocą lampy emitującej promieniowanie UVA. Efektem naświetlania jest stymulacja tkanki rogówkowej do tworzenia się nowych połączeń kolagenowych.
Zabiegi wykonuje dr n. med. spec. chorób oka Ewa Wolska-Szmidt. Zabiegi wykonywane są ambulatoryjnie - w Poradni Okulistycznej SALUS.

Kolejny chirurg onkologiczny w naszym zespole - Cezary Kaczmarkiewicz

Cezary Kaczmarkiewicz.pngOd 11 kwietnia w Centrum Zdrowia SALUS i Szpitalu SALUS rozpoczyna doświadczony specjalista chirurg i chirurg onkologiczny Cezary Kaczmarkiewicz
Wizyty zarówno prywatne, jak i na NFZ - w dwóch poradniach: chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej w naszym centrum przy ul. Zielonej 8 w Słupsku.
Doktor Kaczmarkiewicz jako bardzo doświadczony zabiegowiec wykonywał będzie w Szpitalu SALUS nowoczesne operacje onkologiczne oraz klasyczne zabiegi chirurgiczne. Obecność w zespole Cezarego Kaczmarkiewicza, to bardzo duże wzmocnienie szczególnie dla naszej chirurgii onkologicznej, której wizytówką w SALUS-ie od lat jest spec. chirurg onkologiczny Jacek Laskus. Współpraca tych dwóch doświadczonych lekarzy umożliwi jeszcze szybszą i skuteczniejszą pomoc pacjentom onkologicznym, szukającym sprawdzonego ośrodka zabiegowego.

Endokrynolog w SALUS-ie od 31 marca

ENDOKRYNOLOG (1).png
31 marca zaczyna pracę w Centrum Zdrowia SALUS Anna Eremus - specjalista endokrynolog. Na początek Pani Doktor przyjmować będzie raz w miesiącu - w piątki - w godzinach od 8.00 do 14.00 w Słupsku, ul. Zielona 8. Rejestracja pod numerem tel. 727 507 300, 848 90 00 i mailem: rejestracja@salus.com.pl
Wizyty będą tylko prywatne. Na miejscu zapewniamy szeroką diagnostykę obrazową, laboratoryjną oraz biopsje tarczycy, jak również konsultacje i opiekę  doświadczonych specjalistów w poradniach: onkologicznej i chirurgii onkologicznej.

Nowoczesne wybielanie i rozjaśnianie zębów

BlancOne.pngPoradnia Dentystyczna SALUS przy ul. Mochnackiego 1 w Słupsku oferuje bardzo nowoczesną i skuteczną usługę rozjaśniania i wybielania zębów metodą fotoaktywacji BlancOne. Intensywne działanie wybielające uzyskano poprzez naświetlanie przy użyciu odpowiedniej lampy warstwy specjalnego żelu, nałożonego na zęby. Zabieg trwa ok. 10 minut, jest całkowicie bezbolesny, a przy tym niezwykle skuteczny. 
Do wyboru są dwie opcje:
- tańsza i prostsza, choć mniej trwała, czyli rozjaśnianie
- droższa i zapewniająca skuteczność przez znacznie dłuższy czas, tj. wybielanie

Dla osiągnięcia najlepszego efektu zaleca się, by oba zabiegi wykonać bezpośrednio po higienizacji stomatologicznej. Pełna usługa dostępna jest w naszej przychodni przy ul. Mochnackiego 1 w Słupsku, tel. 84 82 677, 609 019 665.

Nowy urolog w SALUS-ie - James Weli-Wegbe

Urolog JWW.png

Od 12 stycznia w Poradni Urologicznej SALUS przyjmować będzie dwóch urologów: Wojciech Skrodzki oraz James Weli-Wegbe. Poradnia zapewnia szeroką opiekę urologiczną oraz diagnostykę. Wkrótce planujemy także uruchomić w zakresie urologii leczenie operacyjne w Szpitalu SALUS. Z uwagi na brak kontraktu z NFZ poradnia przyjmuje tylko prywatnie. Rejestracja pod numerem ogólnym 848 9000 oraz 727 507 300.

Bezpłatne kolonoskopie w profilaktyce raka jelita grubego

KOLONOSKOPIA PRZESIEWOWA 2022.png

Po przerwie zapraszamy ponownie do udziału w Programie badań przesiewowych raka jelita grubego i wykonaniu bezpłatnej kolonoskopii.
Jak w latach ubiegłych badania adresowane są do osób w wieku 50 – 65 lat (niezależnie od wywiadu rodzinnego) oraz 40 – 49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego.
Warunkiem kwalifikacji do badań jest wypełnienie Ankiety Programu. Uwaga, z badań NIE MOGĄ skorzystać osoby, u których występują objawy kliniczne sugerujące nowotwór jelita grubego i / lub wykonały kolonoskopię w okresie ostatnich 10 lat.
Badania w całości finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Szczegółowe informacje na temat programu znajdziecie Państwo TUTAJ.

Próby wysiłkowe EKG w Poradni Kardiologicznej SALUS

Próby wysiłkowe EKG - ilustracja.png

Od listopada w Poradni Kardiologicznej SALUS znów wykonywane są próby wysiłkowe EKG. Badania na bieżni ruchomej wykonuje specjalista kardiolog Krzysztof Łotowski. Najbliższy termin badań to 22 listopada (wtorek) w godzinach 12-15.

Osoby rejestrujące się na badania proszone są, by na badanie zabrać z sobą:
1. Skierowanie na próbę wysiłkową, jeśli pacjent takowe posiada
2. Listę przyjmowanych leków – zażywane leki mogą mieć wpływ na przebieg i wynik badania
3. Wynik badania EKG, jeśli było w ostatnim czasie robione
4. Buty i strój na przebranie – wysiłek podczas badania sprawia, że większość pacjentów jest dość mocno spocona
5. Mężczyźni – jeśli klatka piersiowa jest owłosiona, to trzeba ją ogolić (najlepiej w przeddzień badania), by przypiąć elektrody

Rejestracja na badania pod bezpośrednim numerem 727 507 300 oraz pod ogólnym numerem 848 9000.

Szczepienia p/COVID-19 Omikron

Omikron.png
Trwają szczepienia czwartą dawką przeciw COVID-19 (druga przypominająca) - wersja na Omikrona. E-skierowania już są aktywne w systemie E-gabinet. 
Szczepienie może wykonać każdy, kto przyjął pełen cykl przeciw COVID-19 (3 dawki) i od podania trzeciej dawki minęły minimum 3 miesiące. 
Szczepienia wykonujemy w Centrum Zdrowia SALUS w Słupsku przy ul. Zielonej 8.
Rejestracja pod bezpośrednim numerem 727 507 200 oraz przez infolinię 989.
Szczepimy najnowszym wariantem szczepionki Pfizer Omicron.

btn2.gifbtn3.gifCMJ_certyfikat_poziomo_www-k.pngh_9001_14001_27001_45001.jpgRegulamin_.jpgmediraty_finansowanie_logo_h.pngszpital bez bólu_logo_2020_2.jpgMCOV-PARTNER-bez-tla.pngPolityka_prywatności.jpgDofinansowano_z_budżetu_szyld_www.jpg unia-europejska 2.pngstowarzyszenie_logo_22.png

© 2014 Salus. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: strony internetowe słupsk