Salus aegroti suprema lex. Zdrowie chorego prawem najwyższym.
Centrum Zdrowia SALUS
76-200 Słupsk, ul. Zielona 8

Kontakt: 59 848 90 00
Rejestracja: rejestracja@salus.com.pl

Leczenie otyłości - bariatria

KOMPLEKSOWY PROGRAM LECZENIA OTYŁOŚCI

W Centrum Zdrowia SALUS i Szpitalu SALUS prowadzony jest kompleksowy program leczenia otyłości obejmujący:

 • kompleksowe wsparcie i przygotowanie do operacji bariatrycznych
 • kompleksowe wsparcie i opiekę po zabiegach bariatrycznych
 • leczenie chirurgiczne otyłości metodami:
  - endoskopową - balon żołądkowy
  - chirurgiczną - rękawowa / mankietowa resekcja żołądka

Więcej informacji na temat programu znajdziecie Państwo tutaj...
Kwalifikacja do zabiegów odbywa się w Poradni Chirurgii Ogólnej SALUS u dr Wojciecha Galli. Zabiegi endoskopowe wykonywane są w Pracowni Endoskopowej SALUS, a operacje w Szpitalu SALUS. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.szpitalsalus.pl

Balon żołądkowy
Balon żołądkowy to mini inwazyjna, endoskopowa metoda leczenia otyłości. Ta bezpieczna i w pełni odwracalna metoda nieoperacyjnego leczenia otyłości pozwala na utratę masy o kilkanaście – kilkadziesiąt kilogramów w ciągu 6 miesięcy. Podstawą działania balonu jest zwiększenie uczucia sytości i zmniejszenie apetytu dzięki zmniejszeniu objętości żołądka. Dodatkowo obecność balonu wpływa na poziom hormonów jelitowych greliny i leptyny. Pozwala to na łatwe ograniczenie objętości spożywanych przez chorego posiłków, co w połączeniu z zaleceniami dietetycznymi, pozwoli cieszyć się efektem znacznej redukcji wagi. Zabieg implantacji i usuwania balonu trwa kilka - kilkanaście minut i jest wykonywany w znieczuleniu, pod nadzorem anestezjologa, co zapewnia komfort i maksymalny poziom bezpieczeństwa dla pacjenta. Maksymalny czas pozostawienia balonu w żołądku to 6 miesięcy. Po tym okresie balon musi być usunięty.
Szczegóły związane z zabiegiem znajdziecie Państwo w załącznikach u dołu strony.


Rękawowa (mankietowa) resekcja żołądka
Rękawowa resekcja żołądka jest sposobem leczenia operacyjnego stosowanym na świecie od kilku lat i dotyczy chorych, u których ryzyko bardziej rozległych operacji jest szczególnie wysokie.
Operacja polega na wycięciu większej części żołądka, około 80%, od strony tak zwanej krzywizny większej. Dzięki temu pozostawiona część żołądka przyjmuje kształt, który można porównać do banana. Zmniejszenie objętości żołądka ogranicza możliwość przyjmowania pokarmów. Uważa się także, że operacja zmniejsza wydzielanie przez żołądek hormonów, które pobudzają nas do spożywania pokarmów. Operację przeprowadza się zazwyczaj metodą laparoskopową, w znieczuleniu ogólnym. Po operacji konieczne jest regularne wykonywanie zalecanych badań, stosowanie się do zaleceń lekarza operującego, w tym m.in. przyjmowanie dodatkowych witamin i mikroelementów oraz stosowania odpowiedniej diety poprzez zmianę podstawowych nawyków żywieniowych. Operacja jest dopiero pierwszym krokiem w kierunku zmiany sposobu życia.
Szczegóły związane z zabiegiem znajdziecie Państwo w załącznikach u dołu strony.

UWAGA, w ramach przygotowania do operacji rękawowej resekcji żołądka pacjent musi "zrzucić" ok. 10% masy ciała oraz wykonać pakiet konsultacji i badań kwalifikacyjnych, których celem jest wyeliminowanie ewentualnych czynników ryzyka i nieprawidłowości, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu pacjenta w trakcie zabiegu. Pakiet ten obejmuje:

 • - konsultacja kardiologiczna
 • - echo serca
 • - elektrokardiogram
 • - usg brzucha|
 • - gastroskopia diagnostyczna
 • - Badania laboratoryjne:
  - morfologia krwi obwodowej z rozmazem automatycznym w edta
  - ob - odczyn opadania krwinek czerwonych
  - jonogram (sód i potas) w surowicy
  - kreatynina w surowicy
  - glukoza w surowicy
  - AST - aminotransferaza asparaginowa w surowicy
  - ALT - aminotransferaza alaninowa w surowicy
  - PT - czas i wskaźnik protrombinowy, INR w osoczu
  - APTT - czas krzepnięcia koalinowo-kefalinowy w osoczu
    - grupa krwi w edta
  - TSH
 • konsultacja psychologiczna
 • spirometria
 • konsultacja anestezjologiczna
 • konsultacja dietetyka z analizą składu masy ciała

Koszt wszystkich badań i konsultacji, wchodzących w skład pakietu NIE jest wliczony w cenę operacji. Dla wygody pacjentów zapewniamy indywidualną koordynację wszystkich badań oraz możliwość ich wykonania w Centrum Zdrowia SALUS, w Słupsku przy ul. Zielonej 8.

Osoby zainteresowane prosimy o rejestrację do chirurga Wojciecha Galli lub kontakt z koordynatorem zabiegów bariatrycznych pod numerem 721 700 021.

 

btn2.gifbtn3.gifCMJ_certyfikat_poziomo_www-k.pngh_9001_14001_27001_45001.jpgRegulamin_.jpgmediraty_finansowanie_logo_h.pngszpital bez bólu_logo_2020_2.jpgMCOV-PARTNER-bez-tla.pngPolityka_prywatności.jpgDofinansowano_z_budżetu_szyld_www.jpg stowarzyszenie_logo_22.png

© 2014 Salus. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: strony internetowe słupsk