Salus aegroti suprema lex. Zdrowie chorego prawem najwyższym.
Centrum Zdrowia SALUS
76-200 Słupsk, ul. Zielona 8

Kontakt: 59 848 90 00
Rejestracja: rejestracja@salus.com.pl

aktualności

Tańsze zestawy laboratoryjne!!!

Promocja_grudzień 2021.jpgMedyczne Laboratorium Diagnostyczne SALUS przygotowało na okres świąteczno - noworoczny niższe ceny wybranych zestawów badań laboratoryjnych! Promocyjna oferta dotyczy zestawów:

- dla kobiet - 180 zł zamiast 191 zł
- dla mężczyzn - 210 zł zamiast 221 zł
- tarczycowy - 59 zł zamiast 70 zł

Badania wykonujemy w każdej z przychodni SALUS:

Słupsk, Zielona 8
Słupsk, Piłsudskiego 2
Słupsk, Mochnackiego 1
Słupska, Szafranka 10
Siemianice, Rzemieślnicza 10

Serdecznie zapraszamy!!!

Ilościowe oznaczanie przeciwciał SARS-CoV-2 w surowicy

Testy_SARS_www.png

Oznaczenie ilościowe stężenia przeciwciał SARS-CoV-2 w surowicy to w dobie koronawirusa bardzo przydatne badanie, które pokazuje poziom przeciwciał w naszym organizmie. To z kolei jest wskazówką na ile jesteśmy przygotowani na potencjalną walkę z chorobą.
Badanie dostępne jest odpłatnie w cenie 120 zł. Krew do badania pobierają wszystkie przychodnie SALUS: Zielona 8, Piłsudskiego 2, Mochnackiego 1, Szafranka 10 i Siemianice, Rzemieślnicza 10.
Zaletą badania jest precyzyjne, ilościowe określenie wartości stężenia przeciwciał w organizmie osoby badanej, a nie jedynie sprawdzenie czy przeciwciała występują czy ich nie ma. Pozwala to na ocenę m.in. skuteczności szczepienia poprzez okresowe monitorowanie poziomu przeciwciał.

Nowy cyfrowy mammograf w SALUS-ie już działa!!!

Mammograf 002.jpgOd 15 grudnia Pracownia Mammografii SALUS rozpoczęła wykonywanie badań na nowym cyfrowym mammografie SELENIA DIMENSIONS! Fabrycznie nowe urządzenie zapewnia pacjentkom najwyższą jakość badań oraz bezpieczeństwa.
Na badania zapraszamy kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały tego badania. Umawiać się można pod bezpośrednim numerem telefonu - 722 149 403.
Mammograf trafił do nas w ramach realizacji zamówienia publicznego z zakresu Narodowej Strategii Onkologicznej pn. „Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów - mammografy” na lata 2021-2022.

Iniekcje doszlistkowe w leczeniu AMD

iniekcje_news.jpg

Poradnia Okulistyczna SALUS od dwóch lat realizuje finansowany przez NFZ program lekowy w zakresie leczenia wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD). Leczenie polega na wykonywaniu iniekcji doszklistkowych, czyli podawania bezpośrednio do oka substancji hamujących powstawanie patologicznych naczyń krwionośnych.

Do zabiegów kwalifikowani są pacjenci posiadający skierowanie wystawione przez swojego lekarza okulistę lub okulistę z Centrum Zdrowia SALUS. Iniekcje są dla pacjenta bezpłatne - płaci za nie Narodowy Fundusz Zdrowia.
Rejestracja pod numerami: 607 150 959 i 601 704 113.

Szczepienia p/COVID-19 - nowy punkt Bolesławice!!!

Redzikowo i 011.jpgWszystkie przychodnie Centrum Zdrowia SALUS oraz nowy, przeniesiony z Redzikowa Punkt Szczepień Bolesławice, POD WIATRAKAMI bez przerwy wykonują szczepienia przeciw SARS-CoV-2. Zaszczepić można się każdą z trzech dawek, zależnie od tego, na jakim etapie szczepień jest dana osoba. Szczepimy także dzieci 12-18 lat, ale te akurat w przychodni przy ul. Zielonej. 
Szczepienia wykonujemy każdą z dostępnych na polskim rynku szczepionek. Centrum Zdrowia SALUS wykonuje także szczepienia w szkołach!
Rejestracja na szczepienie pod numerem ogólnopolskiej infolinii 989, pod numerami naszych przychodni, a w Bolesławicach POD WIATRAKAMI pod numerem 727 507 200. Punkt Bolesławice wykonuje szczepienia w wybrane dni tygodnia, zaś rejestracja czynna jest codziennie w godz. 8.00 - 18.00.
Zapraszamy!

ArtroSzkoła SALUS - bezpłatne konferencje medyczne

Artroszkoła_2.png

Już 16 września o godz. 16.00 w Centrum Zdrowia SALUS w Słupsku przy ul. Zielonej 8 startuje "ArtroSzkoła SALUS" – cykl bezpłatnych konferencji medycznych dostępnych dla każdego! Tematem pierwszej konferencji w czwartek 16 września jest STAW BIODROWY. Nasi lekarze, specjaliści ortopedzi oraz fizjoterapeuci przedstawią Wam receptę na poprawę jakości oraz komfortu życia ze zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, procesami chorobowymi, jak też radzenia sobie z bólem. Będą wykłady, prezentacje, materiały edukacyjne, fantastyczna atmosfera oraz dużo cennej wiedzy.
Spotkania odbędę się w sali konferencyjnej Centrum Zdrowia SALUS przy ul. Zielonej 8 - głównym wejściem do przychodni. W spotkaniach może wziąć udział każdy, lecz ze względów epidemiologicznych i związanej z tym ograniczonej liczny miejsc na sali, wymagana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna, tel. 721 700 021 (telefon czynny pon - pt: 8.00 - 15.00).
W kolejnych spotkaniach, które planujemy mniej więcej co 2 tygodnie omówimy staw kolanowy, staw ramienny, kręgosłup: odcinek szyjny, piersiowy i lędźwiowy. Wkrótce też kolejne tematy z kategorii ArtroSzkoły.
Serdecznie zapraszamy!

Pantomograf już w SALUS-ie

pantomograf 2021-02-16 10.23.10.jpg

Jeżeli leczysz zęby i potrzebne Ci zdjęcie pantomograficzne (potocznie zwane też panoramicznym) lub cefalometryczne, to w Centrum Zdrowia SALUS przy ul. Zielonej 8 w Słupsku zrobisz je "od ręki". Możesz się wcześniej umówić pod bezpośrednim numerem telefonu: 603 388 180 lub przyjechać "z marszu". Pantomograf pracuje od rana do wieczora. Cyfrowe zdjęcie odbierzesz od razu. Zapraszamy!

Przetarg na dostawę mammografu dla SALUS Sp. z o.o.

PRZETARG.png

Dostawa mammografu dla Salus Sp. z o.o. w Słupsku w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej pn. „Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów - mammografy” na lata 2021-2022. Poniżej załączniki:
1. Ogłoszenie
2. SIWZ
3. Formularz oferty
4. Formularz przedmiotu zamówienia
5. Oświadczenie - przesłanki do wykluczenia
6. Oświadczenie - spełnianie wymagań
7. Wzór umowy
8. Oświadczenie - aktualność informacji
9. Wykaz zrealizowanych dostaw
10. Pytania i odpowiedzi 1
11. Pytania i odpowiedzi 2
12. Projekt osłon stałych z wentylacją
13. Doprecyzowanie treści SWZ
14. Kwota przeznaczona na realizację zamówienia
15. Informacja z otwarcia ofert
16. Zawiadomienie o wyborze oferty

Urolog od 18 czerwca znów w Salusie

UROLOG.pngW piątek 18 czerwca do zespołu specjalistów Centrum Zdrowia SALUS przy ul. Zielonej 8 w Słupsku dołącza bardzo doświadczony specjalista urolog Wojciech Skrodzki. Konsultacje (tylko prywatne) odbywać się będą w piątki od godziny 16.00, a od lipca od 15.00. Wizyta kosztuje 200 złotych. Rejestracja pod ogólnym numerem 848 9000 oraz dodatkowo 727 507 300. Zapraszamy!

Kontrola zdrowia i rehabilitacja po COVID-19

Post_covid_rehabilitacja_2.jpegCentrum Zdrowia SALUS uruchomiło właśnie program kontroli zdrowia i rehabilitacji dla pacjentów, którzy przechorowali COVID-19. Celem programu jest ocena aktualnego stanu zdrowia oraz wszechstronna pomoc osobom, które odczuwają skutki COVID-19. Prowadzona pod nadzorem lekarskim terapia pozwala uniknąć przewlekłych powikłań pocovidowych, odzyskać sprawnośś sprzed choroby, jak najszybciej przywrócić pełną aktywność życiową i zawodową oraz możliwie szybko i skutecznie zlikwidować negatywne skutki wirusa.
Informacje na temat programu oraz rejestracja pod bezpośrednim numerem 721 700 021 (pn-pt 8.00 - 14.30). Więcej o programie na naszej podstronie, czyli tutaj.
Program Rehabilitacji Post Covidowej nie jest finansowany ze środków publicznych, koszty ponosi uczestnik.

btn2.gifbtn3.gifCMJ_certyfikat_poziomo_www-k.pngh_9001_14001_27001_45001.jpgRegulamin_.jpgmediraty_finansowanie_logo_h.pngszpital bez bólu_logo_2020_2.jpgMCOV-PARTNER-bez-tla.pngPolityka_prywatności.jpgDofinansowano_z_budżetu_szyld_www.jpg

© 2014 Salus. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: strony internetowe słupsk