Salus aegroti suprema lex. Zdrowie chorego prawem najwyższym.
Centrum Zdrowia SALUS
76-200 Słupsk, ul. Zielona 8

Kontakt: 59 848 90 00
Rejestracja: rejestracja@salus.com.pl

aktualności

Bezpłatna kolonoskopia dla osób 50-65 lat

Kolo_MZ.jpgOsoby w wieku 50-65 lat oraz młodsze z grup podwyższonego ryzyka (szczegóły tutaj) zapraszamy na BEZPŁATNE BADANIA KOLONOSKOPOWE w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Badania wykonują bardzo doświadczeni chirurdzy: Wojciech Galla, Jacek Grochulski i Krzysztof Tkacz. Wszystkie badania odbywają się w sedacji, czyli z podaniem środków przeciwbólowych i uspokajających, co gwarantuje najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa dla pacjenta. Rejestracja pod bezpośrednim numerem: 721 212 137. Zasady udziału w programie na podstronie PROFILAKTYKA - RAKA Jelita Grubego.

Badania USG dla dzieci - bardzo doświadczony lekarz

BADANIA USG DLA DZIECI.jpgRodziców poszukujących dla swoich dzieci szybkiej i precyzyjnej diagnostyki ultrasonograficznej zapraszamy do Centrum Zdrowia SALUS. Od lipca badania USG dla dzieci wykonuje w SALUS-ie doświadczony lekarz pediatra Alina Sobieraj-Basiewicz.
Katalog badań obejmuje m.in. USG tarczycy, ślinianek, przezciemiączkowe, piersi, brzucha i przestrzeni zaotrzewnowej, stawów biodrowych, jąder i tkanek miękkich. Rejestracja na badania osobiście, telefonicznie, mailowo, przez aplikację !GO Słupsk oraz on-line z naszej strony
Badania wykonywane są odpłatnie.

Badania TK w Salusie na NFZ bez limitów!

TK_news_1.jpgW Pracowni Tomografii Komputerowej SALUS przy ul. Zielonej 8 w Słupsku można wykonać badania TK na skierowanie "NFZ" BEZ LIMITU, czyli po pierwsze bezpłatnie, po drugie prawie bez czekania, gdyż najbliższe wolne miejsca są za 2 dni, a po trzecie nie ma ograniczeń co do ilości możliwych do wykonania badań. Pracownia działa od poniedziałku do piątku, od rana do wieczora. Skierowanie na badania TK może wystawić lekarz specjalista, który posiada kontrakt z NFZ.
Rejestracja na badania osobiście, mailowo: TK@salus.com.pl; rejestracja@salus.com.pl, telefonicznie: numer bezpośredni 603 388 180, 848 9000 i przez aplikację !GO Słupsk.
Niezbędne druki (opis i zgoda na badanie, zasady przygotowania do niektórych badań) znajdziecie Państwo na naszej podstronie Pracowni TK, czyli tutaj...

Nowa przychodnia POZ w Siemianicach

IMG_0008_A.pngOd lipca w Siemianicach przy ul. Rzemieślniczej 10 rozpoczęła działalność nowa przychodnia lekarzy rodzinnych SALUS. W bardzo przytulnych okolicznościach przyrody na pacjentów oczekują dwie doświadczone i przesympatyczne panie doktor: Agnieszka Kluczewska i Bożena Przybylińska oraz pielęgniarka środowiskowa Dorota Wutke.
Przychodnia pracuje od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00. Na miejscu jest gabinet zabiegowy i punkt pobrań laboratorium analitycznego SALUS.
Kontakt z przychodnią: tel. 887 87 87 16, e-mail:siemianice@salus.com.pl
Zapraszamy!

Bezpłatne kolonoskopie - wraca program ministerialny

Kolo_2A.jpgPo kilkumiesięcznej przerwie, po ponownym wyborze Centrum Zdrowia SALUS na realizatora programu w latach 2019-2021, rozpoczynamy zapisy na bezpłatne badania kolonoskopowe dla osób w wieku 50-65 lat oraz osób młodszych z grup podwyższonego ryzyka - szczegóły na naszej podstronie PROFILAKTYKA - JELITA GRUBEGO.
Badania są kontynuacją Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, w którym SALUS uczestniczy od 10 lat. Finansuje je Ministerstwo Zdrowia ze środków EFS.
Badania przeznaczone są dla osób bez objawów raka jelita grubego, które nie wykonywały kolonoskopii w ciągu ostatnich 10 lat. Rejestracja do programu pod bezpośrednim numerem 721 212 137 oraz mailem na endoskopia@salus.com.pl
Pierwsze badania powinny się rozpocząć na przełomie czerwca i lipca. Uwaga, ilość badań jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Wspólna dieta dla par

holding-hands-1149411_1920_72dpi.jpgPoradnia Dietetyczna SALUS zaprasza singli oraz pary do realizacji noworocznych i doraźnych postanowień związanych z dietą. Szczególnie zachęcamy mieszkające razem osoby, gdyż dieta we wspólnej kuchni jest znacznie tańsza i przyjemniejsza, a wzajemna motywacja bezcenna... W ofercie poradni znajdują się m.in. diety redukcyjne i wspomagające płodność, a konsultacji udzielają dwie doświadczone dietetyczki kliniczne. Poradnia Dietetyczna SALUS pracuje od poniedziałku do piątku, przed i popołudniu. Więcej informacji o naszej ofercie na podstronie poradni...

Poradnia chorób płuc już w Salusie

Klatka_piersiowa.jpgNa przełomie marca i kwietnia w Centrum Zdrowia SALUS rusza nowa Poradnia Chorób Płuc. W poradni przyjmować będzie doświadczona specjalista pulmonolog Iwona Meresta. Na początek konsultacje odbywać się będą we wtorki i czwartki w godzinach popołudniowych.
Jednym z głównych problemów leczonych w poradni będzie tzw. bezdech senny. Zapewniać tutaj będziemy diagnostykę bezdechu z użyciem aparatu zakładanego pacjentom na noc, tzw. poligrafia. Pacjenci, ze zdiagnozowanym bezdechem sennym mogą liczyć na leczenie, czyli tzw. terapię aparatem CPAP. Szczegółowy zakres usług dostępny na podstronie poradni - tutaj. Poradnia nie ma kontraktu z NFZ - przyjmuje tylko prywatnie. Rejestracja do poradni tradycyjnymi drogami.

Rejestruj się do Salusa bez kolejki

!GO_2.jpgNie stój w kolejkach do Rejestracji ani nie wiś na telefonie. Zainstaluj na smartfonie darmową lokalną aplikację !Go Słupsk i rejestruj się do Salusa w kilka sekund. Na pewno odpiszemy lub oddzwonimy.

 

Iniekcje doszklistkowe w Salusie

iniekcje_news.jpgPoradnia Okulistyczna SALUS od lutego oferuje nową usługę - iniekcje doszklistkowe. Zabiegi te, zwane również "terapią antyVEGF", stosowane są w celu blokowania śródbłonkowych czynników wzrostu naczyń (VEGF), gdyż zwiększenie ich ilości w wielu chorobach oczu może prowadzić do rozwoju nieprawidłowych naczyń krwionośnych i obrzęku siatkówki, skutkujących postępującym pogorszeniem widzenia. Podanie leku powstrzymuje rozwój choroby i zmniejsza obrzęk siatkówki. Iniekcje wykonują doświadczeni specjaliści chorób oczu Grażyna Horbatowicz-Kaufman, Adam Karczewski i Karolina Winnik, a stosowane leki to EYLEA i LUCENTIS.  Aktualnie zabiegi te wykonywane są tylko odpłatnie. Kwalifikacja odbywa się podczas konsultacji z lekarzem, a do rejestracji dedykowaliśmy bezpośredni numer 607 150 959.

Gastroskopia w sedacji, czyli komfortowa wersja dla przerażonych

gastro_sedacja.jpgJeżeli kogoś przeraża wizja grzebania w przełyku "na żywca" i panicznie boi się klasycznej gastroskopii, to uprzejmie zawiadamiamy, że właśnie to się zmieniło. Pracownia Endoskopowa Centrum Zdrowia SALUS oferuje pacjentom nową usługę: Gastroskopię w sedacji, czyli z zastosowaniem środków farmakologicznych powodujących uspokojenie pacjenta, obniżenie poziomu lęku, świadomości i wywołujących tzw. niepamięć. Środek uspokajający podawany jest dożylnie, pacjent zachowuje przytomność, jest uspokojony i ma spowolnioną reakcję na bodźce, a po badaniu najczęściej niewiele z niego pamięta. Gastroskopia w sedacji zapewnia komfort i pozwala bez stresu znieść badanie, którego wielu pacjentów panicznie się obawia i za wszelką cenę unika. Ze względu na podanie środków farmakologicznych, po badaniu nie można kierować pojazdami, więc należy sobie zapewnić bezpieczny powrót do domu. Usługa póki co jest dostępna tylko odpłatnie. Zainteresowanych zapraszamy do Centrum Zdrowia SALUS przy ul. Zielonej.

btn1.gifbtn2.gifbtn3.gifbtn5.gifmediraty_finansowanie_logo_h.png

© 2014 Salus. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: strony internetowe słupsk