Salus aegroti suprema lex. Zdrowie chorego prawem najwyższym.
Centrum Zdrowia SALUS
76-200 Słupsk, ul. Zielona 8

Kontakt: 59 848 90 00
Rejestracja: rejestracja@salus.com.pl

aktualności

Wspólna dieta dla par

holding-hands-1149411_1920_72dpi.jpgPoradnia Dietetyczna SALUS zaprasza singli oraz pary do realizacji noworocznych i doraźnych postanowień związanych z dietą. Szczególnie zachęcamy mieszkające razem osoby, gdyż dieta we wspólnej kuchni jest znacznie tańsza i przyjemniejsza, a wzajemna motywacja bezcenna... W ofercie poradni znajdują się m.in. diety redukcyjne i wspomagające płodność, a konsultacji udzielają dwie doświadczone dietetyczki kliniczne. Poradnia Dietetyczna SALUS pracuje od poniedziałku do piątku, przed i popołudniu. Więcej informacji o naszej ofercie na podstronie poradni...

Badania TK w Salusie na NFZ bez limitów!

TK_news_1.jpgW Pracowni Tomografii Komputerowej SALUS przy ul. Zielonej 8 w Słupsku można wykonać badania TK na skierowanie "NFZ" BEZ LIMITU, czyli po pierwsze bezpłatnie, po drugie prawie bez czekania, gdyż najbliższe wolne miejsca są już za tydzień, a po trzecie nie ma ograniczeń co do ilości możliwych do wykonania badań. Pracownia działa od poniedziałku do piątku, od rana do wieczora. Skierowanie na badania TK może wystawić lekarz specjalista, który posiada kontrakt z NFZ.
Rejestracja na badania osobiście, mailowo: rejestracja@salus.com.pl, telefonicznie: 848 9000 i przez aplikację !GO Słupsk.
Niezbędne druki (opis i zgoda na badanie, zasady przygotowania do niektórych badań) znajdziecie Państwo na naszej podstronie Pracowni TK, czyli tutaj...

Poradnia chorób płuc już w Salusie

Klatka_piersiowa.jpgNa przełomie marca i kwietnia w Centrum Zdrowia SALUS rusza nowa Poradnia Chorób Płuc. W poradni przyjmować będzie doświadczona specjalista pulmonolog Iwona Meresta. Na początek konsultacje odbywać się będą we wtorki i czwartki w godzinach popołudniowych.
Jednym z głównych problemów leczonych w poradni będzie tzw. bezdech senny. Zapewniać tutaj będziemy diagnostykę bezdechu z użyciem aparatu zakładanego pacjentom na noc, tzw. poligrafia. Pacjenci, ze zdiagnozowanym bezdechem sennym mogą liczyć na leczenie, czyli tzw. terapię aparatem CPAP. Szczegółowy zakres usług dostępny na podstronie poradni - tutaj. Poradnia nie ma kontraktu z NFZ - przyjmuje tylko prywatnie. Rejestracja do poradni tradycyjnymi drogami.

Rejestruj się do Salusa bez kolejki

!GO_2.jpgNie stój w kolejkach do Rejestracji ani nie wiś na telefonie. Zainstaluj na smartfonie darmową lokalną aplikację !Go Słupsk i rejestruj się do Salusa w kilka sekund. Na pewno odpiszemy lub oddzwonimy.

 

Iniekcje doszklistkowe w Salusie

iniekcje_news.jpgPoradnia Okulistyczna SALUS od lutego oferuje nową usługę - iniekcje doszklistkowe. Zabiegi te, zwane również "terapią antyVEGF", stosowane są w celu blokowania śródbłonkowych czynników wzrostu naczyń (VEGF), gdyż zwiększenie ich ilości w wielu chorobach oczu może prowadzić do rozwoju nieprawidłowych naczyń krwionośnych i obrzęku siatkówki, skutkujących postępującym pogorszeniem widzenia. Podanie leku powstrzymuje rozwój choroby i zmniejsza obrzęk siatkówki. Iniekcje wykonują doświadczeni specjaliści chorób oczu Grażyna Horbatowicz-Kaufman, Adam Karczewski i Karolina Winnik, a stosowane leki to EYLEA i LUCENTIS.  Aktualnie zabiegi te wykonywane są tylko odpłatnie. Kwalifikacja odbywa się podczas konsultacji z lekarzem, a do rejestracji dedykowaliśmy bezpośredni numer 607 150 959.

Gastroskopia w sedacji, czyli komfortowa wersja dla przerażonych

gastro_sedacja.jpgJeżeli kogoś przeraża wizja grzebania w przełyku "na żywca" i panicznie boi się klasycznej gastroskopii, to uprzejmie zawiadamiamy, że właśnie to się zmieniło. Pracownia Endoskopowa Centrum Zdrowia SALUS oferuje pacjentom nową usługę: Gastroskopię w sedacji, czyli z zastosowaniem środków farmakologicznych powodujących uspokojenie pacjenta, obniżenie poziomu lęku, świadomości i wywołujących tzw. niepamięć. Środek uspokajający podawany jest dożylnie, pacjent zachowuje przytomność, jest uspokojony i ma spowolnioną reakcję na bodźce, a po badaniu najczęściej niewiele z niego pamięta. Gastroskopia w sedacji zapewnia komfort i pozwala bez stresu znieść badanie, którego wielu pacjentów panicznie się obawia i za wszelką cenę unika. Ze względu na podanie środków farmakologicznych, po badaniu nie można kierować pojazdami, więc należy sobie zapewnić bezpieczny powrót do domu. Usługa póki co jest dostępna tylko odpłatnie. Zainteresowanych zapraszamy do Centrum Zdrowia SALUS przy ul. Zielonej.

Nowa Poradnia Dentystyczna SALUS

dentysta_news.jpgCentrum Zdrowia SALUS zaprasza do nowej Poradni Dentystycznej w Słupsku przy ul. Mochnackiego 1. Poradnia oferuje wysokiej jakości usługi dentystyczne w atrakcyjnych cenach, bez kontraktu z NFZ. Pracujemy od poniedziałku do piątku. Aktualnie w poradni przyjmuje dwóch stomatologów. Rejestracja osobista, telefoniczna: 84 82 677 i mailowa: dentysta@salus.com.pl Więcej na stronie internetowej poradni...

Próby wysiłkowe EKG w SALUS-ie

próba wysiłkowa.jpgPoradnia Kardiologiczna SALUS poszerzyła zakres usług o próby wysiłkowe EKG na bieżni ruchomej w nieinwazyjnej diagnostyce choroby wieńcowej. Wykonywane są przez specjalistę kardiologa Pawła Lewandowskiego w Centrum Zdrowia SALUS przy ul. Zielonej w Słupsku. Kwalifikacja do prób wysiłkowych odbywa się również w poradni. Rejestracja na badania tradycyjnymi metodami: osobiście, telefonicznie (848 9000) i mailowo (rejestracja@salus.com.pl).

Ostatnie badania kolonoskopowe w 2018 roku!

kolonoskopia_newsy.jpgTo już ostatnie BEZPŁATNE przesiewowe badania kolonoskopowe w tegorocznej akcji profilaktyki raka jelita grubego w Centrum Zdrowia SALUS. Kto jeszcze nie skorzystał, temu zostało półtora miesiąca, gdyż koniec akcji przewidz8iany jest na połowę grudnia. Z badań mogą skorzystać osoby, które nie wykonywały kolonoskopii przez ostatnie 10 lat, nie mają objawów raka jelita grubego i są w wieku 50-65 lat (urodzeni w latach 1952-1967) - młodsze roczniki wyłącznie z rodzin, w których występowały zachorowania na ten typ nowotworu. Badania wykonywane są w Pracowni Endoskopii SALUS w Słupsku przy ul. Zielonej 8 przez niezwykle doświadczonych specjalistów chirurgów Wojciecha Gallę i Jacka Grochulskiego. Rejestracja pod bezpośrednim numerem 721 212 137 oraz ogólnym 848 90 00 oraz . Szczegółowe informacje na naszej podstronie w dziale PROFILAKTYKA.

Gastroskopia i kolonoskopia na NFZ znów w Salusie

Endoskopia_newsy_NFZ.jpgOd 16 sierpnia, po kilkuletniej przerwie, Pracownia Endoskopowa SALUS zaczyna wykonywanie bezpłatnych badań gastroskopii i kolonoskopii na skierowanie NFZ. Skierowanie takie może wystawić każdy specjalista posiadający kontrakt z NFZ oraz każdy lekarz POZ. Badania wykonują nasi doświadczeni chirurdzy. Liczba badań jest ograniczona, więc prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Rejestracja na obydwa badania odbywa się tą samą drogą, co pozostałe usługi. Z uwagi na ogromną ilość połączeń telefonicznych do naszej kliniki zachęcamy do rejestracji mailowej na adres rejestracja@salus.com.pl

 

btn1.gifbtn2.gifbtn3.gifbtn5.gifmediraty_finansowanie_logo_h.png

© 2014 Salus. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: strony internetowe słupsk