Salus aegroti suprema lex. Zdrowie chorego prawem najwyższym.
Centrum Zdrowia SALUS
76-200 Słupsk, ul. Zielona 8

Kontakt: 59 848 90 00
Rejestracja: rejestracja@salus.com.pl

aktualności

Fizjoterapia z zakresu urologii i ginekologii

rehabilitacja 194.jpg

Zakres usług Poradni Rehabilitacyjnej SALUS od sierpnia poszerzył się o fizjoterapię uroginekologiczną. Zabiegi adresowane są do kobiet i mężczyzn borykających się z problemami w obrębie pęcherza, narządów rodnych, po operacjach ginekologicznych i urologicznych, z zaburzeniami funkcji seksualnych. Terapia prowadzona jest przez doświadczonego fizjoterapeutę mgr Agnieszkę Prawdzik. Rejestracja na zabiegi osobista, telefoniczna i mailowa. Więcej informacji na temat terapii znajdziecie Państwo tutaj...

Kolonoskopia i gastroskopia w uśpieniu

gastro_sedacja.jpg
Pracownia Endoskopowa Centrum Zdrowia SALUS oferuje pacjentom komfortową wersję badań, budzących w niektórych przerażenie: Gastroskopię i Kolonoskopię w uśpieniu. Badania wykonywane są w asyście anestezjologa, w tzw. sedacji anestezjologicznej, przy zapewnieniu pełnej wygody, bezpieczeństwa i maksymalnej redukcji stresu. Usługa jest dostępna tylko odpłatnie. Zainteresowanych zapraszamy do Centrum Zdrowia SALUS przy ul. Zielonej. Rejestracja i szczegółowe informacje pod bezpośrednim numerem telefonu: 721 212 137.

Teleporady - szybkie i bezpieczne wizyty u lekarza

Phone.jpgCentrum Zdrowia SALUS uruchomiło odpłatne telekonsultacje medyczne. Aktualnie można skorzystać z telefonicznych porad lekarzy internistów: Ałły Janczylik i Jacka Badzio oraz dokupić dietetyczny plan żywieniowy lub jadłospis. Rezerwacja wizyt jest prosta - wystarczy wypełnić formularz na naszej podstronie TELEPORADY i od razu dokonać płatności on-line. Po dopełnieniu tych dwóch formalności nasza Rejestracja oddzwoni do pacjenta i umówi z nim konkretny termin teleporady. Aktualny koszt zdalnych konsultacji wynosi 50 zł.
Przy okazji informujemy, że pacjenci onkologiczni mogą korzystać z bezpłatnych telekonsultacji specjalistów onkologów Centrum Zdrowia SALUS. Telewizyty w ramach NFZ odbywają się po ustaleniu ich terminu z naszą Rejestracją.

Liposukcja wodna w Szpitalu SALUS

BODY_JET.jpeg

Od stycznia w ofercie zabiegowej Szpitala SALUS znajdują się operacje odsysania tkanki tłuszczowej metodą wodną Body-Jet. Celem zabiegów jest wymodelowanie sylwetki oraz nadanie ciału właściwych proporcji. Stosowana w Szpitalu SALUS metoda liposukcji wodnej Body Jet to niezwykle bezpieczny, niemal bezbolesny i niezwykle łagodny sposób wypłukiwania zbędnego tłuszczu w praktycznie każdego miejsca ciała. Dodatkowo, uzyskaną tkankę tłuszczową można wykorzystać do modelowania innych części ciała. Warto pamiętać, że w miejscach, z których została usunięta tkanka tłuszczowa się nie odnawia!!!
Zabiegi wykonuje bardzo doświadczony w bariatrii chirurg Wojciech Galla. Ważnym atutem zabiegów wykonywanych w Szpitalu SALUS jest asysta anestezjologiczna oraz zastosowanie znieczulenia gwarantującego pacjentom pełen komfort i bezpieczeństwo. Kwalifikacje do zabiegów odbywają się w Poradni Chirurgii Ogólnej SALUS. Dodatkowe informacje pod numerem tel. 721 700 021, a ceny w cenniku Oddziału Chirurgii Ogólnej. Do końca marca 2020 roku 10% rabatu na zabiegi liposukcji!

Przychodnie SALUS - pracujemy

wiosna 058.jpgWszystkie przychodnie SALUS pracują.
Dla zapewnienia maksimum bezpieczeństwa naszym pacjentom i pracownikom wprowadziliśmy trzy obowiązkowe elementy:
1. Przy wejściu do przychodni każdy dezynfekuje ręce
2. Po zdezynfekowaniu rąk nakładamy maseczkę ochronną na twarz. Noszą je i pracownicy i pacjenci.
3. Każdemu pracownikowi i pacjentowi wykonujemy pomiar temperatury.

Dla wspólnego bezpieczeństwa prosimy przestrzegać podstawowych zasad związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu koronawirusa: nie wybierać się do przychodni, jeśli mamy jakiekolwiek objawy związane z chorobą i/lub w ciągu ostatnich 14 dni mieliśmy kontakt z osobą zakażoną lub która wróciła z zagranicy.

Informujemy też, że dla ograniczenia ryzyka, NFZ za pośrednictwem systemu do weryfikacji ubezpieczenia e-WUŚ zawiadamia placówki medyczne które osoby są w trakcie kwarantanny i do kiedy.

Bardzo przepraszamy, że nie możemy odebrać wszystkich telefonów od Państwa, ale pomimo delegowania dodatkowych pracowników nie jesteśmy w stanie obsłużyć całego ruchu na łączach...Przyczyną są setki dzwoniących do nas pacjentów, których wizyty z powodu powstałej sytuacji się nie odbyły i których w najbliższych dniach odbyć się powinny.
Na bieżąco staramy się dodzwonić do tych osób, których wizyty są najbliżej. Prosimy być dostępnym pod podanym w przychodni numerem telefonu.

Obecnie w Centrum Zdrowia SALUS przy ul. Zielonej pracują wszystkie poradnie poza Otolaryngologiczną, choć niektóre w okrojonym składzie i zakresie.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, gdyż aktualnie nikt nie wie jak rozwinie się sytuacja w najbliższych tygodniach. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować

Koronawirus - zmiany zasad pracy w Salusie

SARS_PILNE.jpegSzanowni Państwo, w związku z pandemią koronawirusa nastąpiły istotne zmiany w pracy przychodni SALUS. Z powodu nieobecności personelu w bieżącym tygodniu anulowane zostały wszystkie wizyty do następujących lekarzy:

- Szymon Dudzik
- Grażyna Horbatowicz-Kaufman
- Józef Jasonek
- Adam Karczewski
- Justyna Kuchta-Musiałek
- Adam Lewiński
- Robert Masełkowski
- Dariusz Skocki
- Karolina Szpakowska-Żurawska
- Karolina Winnik


Pacjentów umówionych do tych lekarzy bardzo prosimy o nie zgłaszanie się do przychodni!
Praca pozostałych lekarzy jest kontynuowana z zastosowaniem m.in. podwyższonego reżimu sanitarnego i znacznego rozdzielenia godzin wizyt.
O przywróceniu wizyt lub ewentualnej absencji kolejnych lekarzy będziemy informować Państwa na naszej stronie www i FB.

KONIECZNIE prosimy przeczytać pełną informację o zmianach w systemie obsługi pacjentów w przychodni SALUS Zielona.

UWAGA, bardzo  prosimy o wyrozumiałość, gdyż pomimo usilnych starań nie jesteśmy w stanie odebrać wszystkich telefonów ani obdzwonić wszystkich pacjentów. O wszelkich zmianach w organizacji pracy będziemy informować Państwa na bieżąco.

Orthocaps

Orthocaps_newsy_2.jpgPrzeźroczyste nakładki ortodontyczne Orthocaps to najnowsza propozycja Poradni Stomatologicznej SALUS przy ul. Zielonej dla pacjentów zainteresowanych ortodontyczną korekcją uzębienia. Nakładki Orthocaps są praktycznie niewidoczne, nie mają metalowych elementów, gwarantując niezrównany komfort noszenia przez cały proces leczenia. Podczas korekcji wykorzystuje się dwa unikalne typy nakładek: jedna na dzień i druga na noc. Każdy zestaw jest zrobiony z innego tworzywa i spełnia inne zadania w korekcji. Co więcej, w dowolnym momencie i w zależności od potrzeb, można je zdjąć bez konsekwencji. Najnowocześniejsza technologia Orthocaps gwarantuje szybką, precyzyjną i komfortową korekcję uzębienia.
Dobór nakładek Orthocaps® wykonywany jest w Poradni Stomatologicznej SALUS w Słupsku przy ul. Zielonej 8 przez lekarza dentystę Barbare Kiersnowską-Wycinka. Więcej informacji na ten temat na naszej podstronie - tutaj...

Sprawdź czy nie masz grypy!!!

Grypa.jpgLaboratorium Mikrobiologiczne SALUS wykonuje od listopada nowe badania: wykrywające wirusa grypy oraz wirusy wywołujące biegunki, tj. Adenowirusa, Rotawirusa i Norowirusa. Cena jednego badania w kierunku wirusów grypy to 39 zł, a w kierunku trzech wirusów "biegunkowych" to 49 zł.
Badania w kierunku grypy wykonywane są z wymazu pobranego z gardła, a w kierunku wirusów "biegunkowych" z kału. Wymazy pobieramy tylko w naszym Laboratorium Mikrobiologicznym przy ul. Zielonej, od poniedziałku do piątku w godz. 9.30 - 14.30. Zgłaszać się do laboratorium można z pominięciem Rejestracji - od razu do gabinetu 212 w nowej części przychodni (na lewo od głównego wejścia). Wynik badania jest gotowy w ciągu 20-60 minut, a można go sobie odebrać on-line.
Badanie poprzez ustalenie czy infekcja ma podłoże wirusowe pozwala podjąć konkretne leczenie, a zwłaszcza oszczędzić pacjentowi niepotrzebnego bombardowania antybiotykami, które jak wiadomo nie są obojętne dla naszego zdrowia. Szczególnie może być to przydatne w przypadku dzieci.

Badania genetyczne w SALUS-ie

TestDNA.jpgUstalanie ojcostwa / pokrewieństwa, badania dla kobiet w ciąży i po poronieniu, diagnostyka trombofilii, w kierunku nietolerancji pokarmowych, niepłodności, badania dla dzieci i inne...
W Centrum Zdrowia SALUS przy ul. Zielonej 8 w Słupsku działa Punkt Pobrań badań genetycznych we współpracy z testDNA Laboratorium Sp. z o.o. Materiał do badań pobieramy i/lub przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 - 15.00. Szczegółowe informacje na temat zlecania badań, płatności oraz wszelkich formalności pod bezpośrednim numerem telefonu 665 761 161. Więcej na naszej podstronie GENETYKA.

Bezpłatna kolonoskopia dla osób 50-65 lat

Kolo_MZ.jpgOsoby w wieku 50-65 lat oraz młodsze z grup podwyższonego ryzyka (szczegóły tutaj) zapraszamy na BEZPŁATNE BADANIA KOLONOSKOPOWE w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Badania wykonują bardzo doświadczeni chirurdzy: Wojciech Galla, Jacek Grochulski i Krzysztof Tkacz. Wszystkie badania odbywają się w sedacji, czyli z podaniem środków przeciwbólowych i uspokajających, co gwarantuje najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa dla pacjenta. Rejestracja pod bezpośrednim numerem: 721 212 137. Zasady udziału w programie na podstronie PROFILAKTYKA - RAKA Jelita Grubego.

btn2.gifbtn3.gifbtn5.gifmediraty_finansowanie_logo_h.pngh_9001_14001_18001_27001.jpgszpital bez bólu_logo_2020_2.jpgPolityka_prywatności.jpgRegulamin_.jpg

© 2014 Salus. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: strony internetowe słupsk