Salus aegroti suprema lex. Zdrowie chorego prawem najwyższym.
Centrum Zdrowia SALUS
76-200 Słupsk, ul. Zielona 8

Kontakt: 59 848 90 00
Rejestracja: rejestracja@salus.com.pl

aktualności

NMP nowoczesna terapia bólu w SALUS-ie

Przezskórna Neuromodulacja bólu NMP.png

NMP, czyli przezskórna neuromodulacja bólu to nowoczesna metoda stosowana zarówno w bólu ostrym, jak i przewlekłym. Zabieg jest elementem szerszej rehabilitacji, trwa ok. 20 minut, jest niebolesny i bardzo skuteczny. Po zabiegu pacjent od razu wchodzi w dalszą fazę fizjoterapii: zabiegi fizykalne, ćwiczenia, terapia manualna itp. Terapię jako jedyny na Pomorzu Środkowym prowadzi mgr fizjoterapii Mieszko Podleśny w Poradni Rehabilitacyjnej SALUS. Obejrzyj film

Terapia znakomicie się sprawdza w takich problemach jak:

  • Nerw udowy -> bóle kolana, bóle po zabiegach artroskopii kolana, zwyrodnienie kolana, ból pachwiny, stan po rekonstrukcji ACL, stan po szyciu łąkotek, ból z niestabilności kolana, atrofia mięśnia czworogłowego, tendinopatie w obrębie stawu kolanowego.
  • Nerw Udowo-goleniowy -> ból kolana (strony przyśrodkowej), bóle stawu w procesie zwyrodnienia kolana, uszkodzenie więzadła MCL.
  • Nerw kulszowy -> rwa kulszowa, ból pochodzenia nerwu gruszkowatego, uszkodzenia mięśni w obrębie kończyny dolnej.
  • Nerw piszczelowy -> łydka tenisisty, tendinopatia ścięgna Achillesa, skręcenie stawu skokowego.
  • Nerw strzałkowy wspólny -> ból w stawie skokowym, uszkodzenie ścięgna Achillesa, tendinopatia mięśni strzałkowych.
  • Nerw pachowy -> ból barku, tendinopatia ścięgien stożka rotatorów, bark zamrożony, impigment stawu ramienno-łopatkowego, ból pooperacyjny stawu barkowego.
  • Nerw pośrodkowy -> łokieć tenisisty, ból po złamaniu kości przedramienia, ból spowodowany słabością mięśni przedramienia, cieśń kanału nadgarstka.
  • Nerw łokciowy -> TFCC, ból po stronie łokciowej, ból nadgarstka, ból w obrębie kanału Guyons'a.
  • Nerw promieniowy -> zespół de Quervaina, ból po stronie promieniowej nadgarstka, ból w obrębie kłębu kciuka, stan po operacji nadgarstka i dłoni.

ORTOTROPIA - ortodontyczne leczenie wczesne

ORTORTOPIA_post.png

Ortotropia to ortodontyczne leczenie wczesne, czyli leczenie dzieci w okresie wzrostu twarzy. Jego celem jest zapobieganie rozwojowi wady zgryzu poprzez zahamowanie, w wyniku odpowiedniego postępowania, rozwijającej się deformacji łuków zębowych i twarzoczaszki.
Większość rodziców nie jest świadoma, że wady zgryzu są jednym z kilku objawów towarzyszących deformacji czaszkowo-twarzowej podczas wzrostu twarzy dziecka. Mogą towarzyszyć im problemy laryngologiczne (przerośnięte migdały podniebienne i gardłowy, krzywa przegroda nosa, infekcje ucha środkowego), bezdech senny, choroby stawu skroniowo żuchwowego, zmiany w szyjnym odcinku kręgosłupa i w dalszych jego częściach.

Optymalny czas na rozpoczęcie leczenia ortotropicznego to 6-7 rok życia, czyli wiek, w którym z jednej strony twarz dziecka jeszcze rośnie i ma biologiczny potencjał do zmiany, z drugiej rozpoczyna się okres dobrej współpracy, zrozumienia i wciąż trwa pełna ufności postawa wobec dorosłych.
Mając jeszcze do dyspozycji kilkuletni potencjał wzrostowy twarzy (twarz kończy swój wzrost około 12 roku życia) można zmienić jej kierunek wzrostu na prawidłowy i zatrzymać proces deformacji, a często naprawić szkody poczynione nieprawidłowym rozwojem. Leczenie nie jest refundowane przez NFZ.

Terapię ortotropiczną w Poradni Stomatologicznej SALUS prowadzi lekarz dentysta Barbara Kiersnowska-Wycinka. Rejestracja, tel. 885 021 918

Tańsze zestawy laboratoryjne

LA_zestawy.png

Zrób sobie mały przegląd zdrowia na wiosnę - wykonaj promocyjny zestaw badań laboratoryjnych w kierunku: Osteoporozy (ALP, wapń, fosfor, Witamina D), Anemii (Morfologia, żelazo, ferrytyna, transferyna) lub Reumatyczny (CRP, kwas moczowy, anty CCP, ASO, RF)! Teraz każdy z wymienionych zestawów w niższej cenie. Badania możesz wykonać przy okazji innych badań w każdej przychodni SALUS. Zalecane jest, by do badań być na czczo. Zapraszamy!

Nowy cyfrowy mammograf w SALUS-ie już działa!!!

Mammograf 002.jpgOd 15 grudnia Pracownia Mammografii SALUS rozpoczęła wykonywanie badań na nowym cyfrowym mammografie SELENIA DIMENSIONS! Fabrycznie nowe urządzenie zapewnia pacjentkom najwyższą jakość badań oraz bezpieczeństwa.
Na badania zapraszamy kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały tego badania. Umawiać się można pod bezpośrednim numerem telefonu - 722 149 403.
Mammograf trafił do nas w ramach realizacji zamówienia publicznego z zakresu Narodowej Strategii Onkologicznej pn. „Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów - mammografy” na lata 2021-2022.

Promocja na oznaczanie poziomu przeciwciał SARS-CoV-2

Anty SARS-CoV-2 w surowicy.pngPromocyjna cena badań laboratoryjnych - ilościowego oznaczenia stężenia przeciwciał SARS-CoV-2 w surowicy!!! Tylko teraz zamiast 120 - 75 zł.
Krew do badań pobieramy w każdej przychodni SALUS:
Słupsk, Zielona 8
Słupsk, Piłsudskiego 2
Słupsk, Mochnackiego 1
Słupsk, Szafranka 10
Siemianice, Rzemieślnicza 10
Do badania nie trzeba być na czczo. Zapraszamy.

Artroszkoła - przesuwamy na lepsze czasy

Artroszkoła_odwołanie.pngArtroSzkoła SALUS - cykl bezpłatnych konferencji medycznych z powodu obecnej sytuacji w kraju i tuż za granicą zostaje przeniesiona na okres późniejszy.
Zaplanowane wykłady na temat zdrowotnych problemów związanych z funkcjonowaniem naszego kręgosłupa oraz stawów, odbędą się tak szybko jak będzie to możliwe. O nowym terminie powiadomimy Państwa, gdy tylko go ustalimy. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i do zobaczenia.

Tańsze zestawy laboratoryjne!!!

Promocja_grudzień 2021.jpgMedyczne Laboratorium Diagnostyczne SALUS przygotowało na okres świąteczno - noworoczny niższe ceny wybranych zestawów badań laboratoryjnych! Promocyjna oferta dotyczy zestawów:

- dla kobiet - 180 zł zamiast 191 zł
- dla mężczyzn - 210 zł zamiast 221 zł
- tarczycowy - 59 zł zamiast 70 zł

Badania wykonujemy w każdej z przychodni SALUS:

Słupsk, Zielona 8
Słupsk, Piłsudskiego 2
Słupsk, Mochnackiego 1
Słupska, Szafranka 10
Siemianice, Rzemieślnicza 10

Serdecznie zapraszamy!!!

Ilościowe oznaczanie przeciwciał SARS-CoV-2 w surowicy

Testy_SARS_www.png

Oznaczenie ilościowe stężenia przeciwciał SARS-CoV-2 w surowicy to w dobie koronawirusa bardzo przydatne badanie, które pokazuje poziom przeciwciał w naszym organizmie. To z kolei jest wskazówką na ile jesteśmy przygotowani na potencjalną walkę z chorobą.
Badanie dostępne jest odpłatnie w cenie 120 zł. Krew do badania pobierają wszystkie przychodnie SALUS: Zielona 8, Piłsudskiego 2, Mochnackiego 1, Szafranka 10 i Siemianice, Rzemieślnicza 10.
Zaletą badania jest precyzyjne, ilościowe określenie wartości stężenia przeciwciał w organizmie osoby badanej, a nie jedynie sprawdzenie czy przeciwciała występują czy ich nie ma. Pozwala to na ocenę m.in. skuteczności szczepienia poprzez okresowe monitorowanie poziomu przeciwciał.

Iniekcje doszlistkowe w leczeniu AMD

iniekcje_news.jpg

Poradnia Okulistyczna SALUS od dwóch lat realizuje finansowany przez NFZ program lekowy w zakresie leczenia wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD). Leczenie polega na wykonywaniu iniekcji doszklistkowych, czyli podawania bezpośrednio do oka substancji hamujących powstawanie patologicznych naczyń krwionośnych.

Do zabiegów kwalifikowani są pacjenci posiadający skierowanie wystawione przez swojego lekarza okulistę lub okulistę z Centrum Zdrowia SALUS. Iniekcje są dla pacjenta bezpłatne - płaci za nie Narodowy Fundusz Zdrowia.
Rejestracja pod numerami: 607 150 959 i 601 704 113.

Szczepienia p/COVID-19 - nowy punkt Bolesławice!!!

Redzikowo i 011.jpgWszystkie przychodnie Centrum Zdrowia SALUS oraz nowy, przeniesiony z Redzikowa Punkt Szczepień Bolesławice, POD WIATRAKAMI bez przerwy wykonują szczepienia przeciw SARS-CoV-2. Zaszczepić można się każdą z trzech dawek, zależnie od tego, na jakim etapie szczepień jest dana osoba. Szczepimy także dzieci 12-18 lat, ale te akurat w przychodni przy ul. Zielonej. 
Szczepienia wykonujemy każdą z dostępnych na polskim rynku szczepionek. Centrum Zdrowia SALUS wykonuje także szczepienia w szkołach!
Rejestracja na szczepienie pod numerem ogólnopolskiej infolinii 989, pod numerami naszych przychodni, a w Bolesławicach POD WIATRAKAMI pod numerem 727 507 200. Punkt Bolesławice wykonuje szczepienia w wybrane dni tygodnia, zaś rejestracja czynna jest codziennie w godz. 8.00 - 18.00.
Zapraszamy!

btn2.gifbtn3.gifCMJ_certyfikat_poziomo_www-k.pngh_9001_14001_27001_45001.jpgRegulamin_.jpgmediraty_finansowanie_logo_h.pngszpital bez bólu_logo_2020_2.jpgMCOV-PARTNER-bez-tla.pngPolityka_prywatności.jpgDofinansowano_z_budżetu_szyld_www.jpg stowarzyszenie_logo_22.png

© 2014 Salus. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: strony internetowe słupsk