Salus aegroti suprema lex. Zdrowie chorego prawem najwyższym.
Centrum Zdrowia SALUS
76-200 Słupsk, ul. Zielona 8

Kontakt: 59 848 90 00
Rejestracja: rejestracja@salus.com.pl

Zatyczki punktów łzowych w zespole suchego oka

oko.pngZespół suchego oka, to uciążliwy problem, któremu towarzyszą takie dolegliwości jak: piasek pod powiekami, pieczenie i ból, kłucie, uczucie ciała obcego, nadwrażliwość na światło, podwójne widzenie, ograniczona ruchomość powiek, zaburzenia ostrości widzenia, bóle głowy i karku...
Skuteczną metodą leczenia, wykorzystującą własne, naturalne łzy są hydrożelowe zatyczki do punktów łzowych FORM FIT, firmy Oasis.
Przezroczysty materiał hydrożelowy aplikowany jest do punktu łzowego, gdzie absorbuje płyn łzowy, tworząc elastyczną, galaretowatą substancję i dopasowuje się do indywidualnych wymiarów i kształtu bańki kanalika łzowego. W ten sposób uniemożliwia odpływ łez do jamy nosowej.
Hydrożel, całkowicie schowany w kanaliku łzowym, jest materiałem biokompatybilnym i bezpiecznym - nie absorbuje leków podawanych do worka spojówkowego, nie powoduje alergii, nie przemieszcza się i jest łatwy do usunięcia.
Zatyczka hydrożelowa dostępna jest w jałowym, jednorazowym aplikatorze, a jej aplikacja jest prosta i bezbolesna. Zatyczka FORM FIT nie eliminuje możliwości stosowania innych leków, a w przypadku bardziej zaawansowanego Zespołu Suchego Oka ogranicza ilość stosowania sztucznych łez.
Efekt zatrzymania łez („mokrych oczu”) występuje już po 10 minutach i jest trwały, przynosząc natychmiastową ulgę i stały komfort.
Zabiegi tego typu wykonywane są w Poradni Okulistycznej SALUS przez specjalistę chorób oczu dr n. med. Monikę Olejniczak.

btn2.gifbtn3.gifCMJ_certyfikat_poziomo_www-k.pngh_9001_14001_27001_45001.jpgRegulamin_.jpgmediraty_finansowanie_logo_h.pngszpital bez bólu_logo_2020_2.jpgMCOV-PARTNER-bez-tla.pngPolityka_prywatności.jpgDofinansowano_z_budżetu_szyld_www.jpg stowarzyszenie_logo_22.png

© 2014 Salus. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: strony internetowe słupsk