Salus aegroti suprema lex. Zdrowie chorego prawem najwyższym.
Centrum Zdrowia SALUS
76-200 Słupsk, ul. Zielona 8

Kontakt: 59 848 90 00
Rejestracja: rejestracja@salus.com.pl

aktualności

Badania genetyczne w SALUS-ie

TestDNA.jpgUstalanie ojcostwa / pokrewieństwa, badania dla kobiet w ciąży i po poronieniu, diagnostyka trombofilii, w kierunku nietolerancji pokarmowych, niepłodności, badania dla dzieci i inne...
W Centrum Zdrowia SALUS przy ul. Zielonej 8 w Słupsku działa Punkt Pobrań badań genetycznych we współpracy z testDNA Laboratorium Sp. z o.o. Materiał do badań pobieramy i/lub przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 - 15.00. Szczegółowe informacje na temat zlecania badań, płatności oraz wszelkich formalności pod bezpośrednim numerem telefonu 665 761 161. Więcej na naszej podstronie GENETYKA.

Bezpłatna kolonoskopia dla osób 50-65 lat

Kolo_MZ.jpgOsoby w wieku 50-65 lat oraz młodsze z grup podwyższonego ryzyka (szczegóły tutaj) zapraszamy na BEZPŁATNE BADANIA KOLONOSKOPOWE w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Badania wykonują bardzo doświadczeni chirurdzy: Wojciech Galla, Jacek Grochulski i Krzysztof Tkacz. Wszystkie badania odbywają się w sedacji, czyli z podaniem środków przeciwbólowych i uspokajających, co gwarantuje najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa dla pacjenta. Rejestracja pod bezpośrednim numerem: 721 212 137. Zasady udziału w programie na podstronie PROFILAKTYKA - RAKA Jelita Grubego.

Badania USG dla dzieci - bardzo doświadczony lekarz

BADANIA USG DLA DZIECI.jpgRodziców poszukujących dla swoich dzieci szybkiej i precyzyjnej diagnostyki ultrasonograficznej zapraszamy do Centrum Zdrowia SALUS. Od lipca badania USG dla dzieci wykonuje w SALUS-ie doświadczony lekarz pediatra Alina Sobieraj-Basiewicz.
Katalog badań obejmuje m.in. USG tarczycy, ślinianek, przezciemiączkowe, piersi, brzucha i przestrzeni zaotrzewnowej, stawów biodrowych, jąder i tkanek miękkich. Rejestracja na badania osobiście, telefonicznie, mailowo, przez aplikację !GO Słupsk oraz on-line z naszej strony
Badania wykonywane są odpłatnie.

Badania TK w Salusie na NFZ bez limitów!

TK_news_1.jpgW Pracowni Tomografii Komputerowej SALUS przy ul. Zielonej 8 w Słupsku można wykonać badania TK na skierowanie "NFZ" BEZ LIMITU, czyli po pierwsze bezpłatnie, po drugie prawie bez czekania, gdyż najbliższe wolne miejsca są za 2 dni, a po trzecie nie ma ograniczeń co do ilości możliwych do wykonania badań. Pracownia działa od poniedziałku do piątku, od rana do wieczora. Skierowanie na badania TK może wystawić lekarz specjalista, który posiada kontrakt z NFZ.
Rejestracja na badania osobiście, mailowo: TK@salus.com.pl; rejestracja@salus.com.pl, telefonicznie: numer bezpośredni 603 388 180, 848 9000 i przez aplikację !GO Słupsk.
Niezbędne druki (opis i zgoda na badanie, zasady przygotowania do niektórych badań) znajdziecie Państwo na naszej podstronie Pracowni TK, czyli tutaj...

Nowa przychodnia POZ w Siemianicach

IMG_0008_A.pngOd lipca w Siemianicach przy ul. Rzemieślniczej 10 rozpoczęła działalność nowa przychodnia lekarzy rodzinnych SALUS. W bardzo przytulnych okolicznościach przyrody na pacjentów oczekują dwie doświadczone i przesympatyczne panie doktor: Agnieszka Kluczewska i Bożena Przybylińska oraz pielęgniarka środowiskowa Dorota Wutke.
Przychodnia pracuje od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00. Na miejscu jest gabinet zabiegowy i punkt pobrań laboratorium analitycznego SALUS.
Kontakt z przychodnią: tel. 887 87 87 16, e-mail:siemianice@salus.com.pl
Zapraszamy!

Wspólna dieta dla par

holding-hands-1149411_1920_72dpi.jpgPoradnia Dietetyczna SALUS zaprasza singli oraz pary do realizacji noworocznych i doraźnych postanowień związanych z dietą. Szczególnie zachęcamy mieszkające razem osoby, gdyż dieta we wspólnej kuchni jest znacznie tańsza i przyjemniejsza, a wzajemna motywacja bezcenna... W ofercie poradni znajdują się m.in. diety redukcyjne i wspomagające płodność, a konsultacji udzielają dwie doświadczone dietetyczki kliniczne. Poradnia Dietetyczna SALUS pracuje od poniedziałku do piątku, przed i popołudniu. Więcej informacji o naszej ofercie na podstronie poradni...

Rejestruj się do Salusa bez kolejki

!GO_2.jpgNie stój w kolejkach do Rejestracji ani nie wiś na telefonie. Zainstaluj na smartfonie darmową lokalną aplikację !Go Słupsk i rejestruj się do Salusa w kilka sekund. Na pewno odpiszemy lub oddzwonimy.

 

Iniekcje doszklistkowe w Salusie

iniekcje_news.jpgPoradnia Okulistyczna SALUS od lutego oferuje nową usługę - iniekcje doszklistkowe. Zabiegi te, zwane również "terapią antyVEGF", stosowane są w celu blokowania śródbłonkowych czynników wzrostu naczyń (VEGF), gdyż zwiększenie ich ilości w wielu chorobach oczu może prowadzić do rozwoju nieprawidłowych naczyń krwionośnych i obrzęku siatkówki, skutkujących postępującym pogorszeniem widzenia. Podanie leku powstrzymuje rozwój choroby i zmniejsza obrzęk siatkówki. Iniekcje wykonują doświadczeni specjaliści chorób oczu Grażyna Horbatowicz-Kaufman, Adam Karczewski i Karolina Winnik, a stosowane leki to EYLEA i LUCENTIS.  Aktualnie zabiegi te wykonywane są tylko odpłatnie. Kwalifikacja odbywa się podczas konsultacji z lekarzem, a do rejestracji dedykowaliśmy bezpośredni numer 607 150 959.

Zrób sobie przegląd zdrowia

Bilans_zdrowia_zdj. 2.jpgSamochód chcemy czy nie przeglądamy raz w roku, a zdrowie zwykle dopiero, kiedy się sypie... Może warto to zmienić. Dla zabieganych, niedobadanych i cierpiących na różnego rodzaju formy dyskomfortu przygotowaliśmy tematyczne zestawy badań, które pozwalają w ciągu dwóch dni zweryfikować stan naszego zdrowia. Badania uwzględniają zarówno konsultacje lekarza specjalisty, jak i dość obszerną diagnostykę obrazową i laboratoryjną. Dla wygody pacjentów za każdym razem cały pakiet badań jest indywidualnie koordynowany, by wykonać go w możliwie krótkim czasie. Szczegółowe informacje na stronie Poradni Internistycznej SALUS.

 

Przepuklina pachwinowa LAPAROSKOPOWO

Przepuklina_laparoskopowo_2.jpgNie ma się czego bać. Operacja przepukliny pachwinowej może być łatwiejsza, mniej bolesna, szybsza i dawać lepszy efekt estetyczny. Wystarczy zrobić ją laparoskopowo. Katalog zabiegów chirurgicznych Szpitala SALUS poszerzył się właśnie o operacje przepuklin pachwinowych metodą laparoskopową z wszczepem siatki syntetycznej. Zabieg wykonywany jest przez trzy niewielkie otwory w jamie brzusznej, przez które wprowadzane są zarówno narzędzi chirurgiczne, jak i sam implant. Wśród wielu zalet tej metody warto wymienić jej minimalną inwazyjność, łatwość wykonania samego zabiegu, brak bolesnej rany w okolicy pachwinowej, znaczne zmniejszenie bólu pooperacyjnego, niewielki odsetek powikłań, szybki powrót do aktywności oraz efekt kosmetyczny, czyli ograniczenie blizn do trzech maleńkich nacięć. Aktualnie operacja wykonywana jest tylko odpłatnie. Kwalifikacja do operacji odbywa się w Poradni Chirurgicznej SALUS u specjalisty chirurga Wojciecha Galli. Więcej informacji o samym zabiegu w "załącznikach" na podstronie Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala SALUS.

btn2.gifbtn3.gifCMJ_certyfikat_poziomo_www-k.pngh_9001_14001_27001_45001.jpgRegulamin_.jpgmediraty_finansowanie_logo_h.pngszpital bez bólu_logo_2020_2.jpgMCOV-PARTNER-bez-tla.pngPolityka_prywatności.jpgDofinansowano_z_budżetu_szyld_www.jpg stowarzyszenie_logo_22.png

© 2014 Salus. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: strony internetowe słupsk