Salus aegroti suprema lex. Zdrowie chorego prawem najwyższym.
Centrum Zdrowia SALUS
76-200 Słupsk, ul. Zielona 8

Kontakt: 59 848 90 00
Rejestracja: rejestracja@salus.com.pl

medycyny estetycznej

Poradnia Medycyny Estetycznej

Zakres usług:

 • Chirurgiczna plastyka powiek
  Plastyka powiek górnych i dolnych jest zabiegiem estetycznym, którego zasadniczym celem jest poprawa wyglądu oka, usunięcie przepuklin tłuszczowych oraz uzyskanie prawidłowego napięcia skóry na powiekach. W niektórych przypadkach efektowi estetycznemu towarzyszy także likwidacja uciążliwych dla codziennego funkcjonowania dokuczliwości wynikających np. z nadmiaru skóry na powiekach, a w konsekwencji poprawa komfortu życia. Wyraźnym skutkiem operacji jest „odmłodzenie” wyglądu okolicy oka, przywrócenie jego prawidłowego kształtu i „rozjaśnienie” spojrzenia.
 • Zabiegi regeneracyjne z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego Regeneris
  Regeneris, zwany także przez pacjentów  „wampirzym Liftingiem” to specjalny program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta. Zawarte w nim komórki i czynniki wzrostu pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność, staje się ona gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza.
 • Mezoterapia igłowa
  Mezoterapia to niechirurgiczna metoda skutecznej poprawy kondycji i wyglądu skóry. Polega na iniekcji małych dawek substancji odżywczych w celu rewitalizacji i regeneracji skóry, dzięki czemu skóra staje się zdrowsza, jędrniejsza, gładsza i lepiej nawilżona.

 • Hialuronidaza
  Hialuronidaza to enzym, który rozkłada usieciowiony kwas hialuronowy, powodując natychmiastowe przerwanie jego wiązań chemicznych i uruchomienie procesu wchłaniania przez organizm. Jest składnikiem jadu wytwarzanego przez owady, np. osy, pszczoły oraz występuje w niektórych komórkach naszego organizmu. Zastosowanie hialuronidazy obejmuje, poza medycyną estetyczną, także takie gałęzie medycyny, jak ginekologia, ortopedia, onkologia czy okulistyka.
  Podstawowym wskazaniem do zabiegu hialuronidazy jest wykonana nieprawidłowa iniekcja kwasu hialuronowego. Oprócz względów estetycznych, stosuje się ją także w przypadku zagrożenia zdrowia i życia. Hialuronidaza jest procedurą medyczną, która powinna być wykonywana przez wykwalifikowany personel medyczny.

 • Wypełniacze / kwas hialuronowy
  Wypełnianie zmarszczek to mało inwazyjne zabiegi, wykorzystujące substancje na bazie kwasu hialuronowego, który jest podstawowym składnikiem naszej skóry, zapewniając jej jędrność i właściwe nawilżenie. Zawarty w wypełniaczach kwas hialuronowy skutecznie pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry, nawilżając ją, wypełniając zmarszczki, nadając objętości, modelując usta i nos oraz poprawiając kontur twarzy. Poprawa wyglądu i kondycji skóry jest widoczna nawet po

 • Biostymulatory
  Biostymulatory to preparaty, które podobnie jak kwas hialuronowy pozwalają skutecznie i bezpiecznie odbudowywać strukturę i jędrność skóry, zatrzymać procesy starzenia, jak również wymodelować skórę twarzy i ciała. W grupie używanych substancji znajdują się m.in. aminokwasy, polinukleotydy, kolagen i sam kwas hialuronowy.
  Biostymulacja polega na podskórnej aplikacji stymulatorów tkankowych, opartych na odpowiednim stężeniu kwasu hialuronowego, aminokwasów i innych związków (np. hydroksyapatycie wapnia).

 • Mezobotoks
  Mezobotoks to połączenie zabiegów z użyciem toksyny botulinowej ze specjalnie dobranym koktajlem do mezoterapii igłowej, tj. kwasem hialuronowym i mieszanką witamin, mikroelementów i aminokwasów. Jego celem jest wygładzenie drobnych zmarszczek w okolicy oczu, przy jednoczesnym nawilżeniu skóry i stymulacji komórek do produkcji kolagenu i elastyny.

 • Lipoliza iniekcyjna
  Lipoliza iniekcyjna jest mini inwazyjną i jedną z najnowocześniejszych metod modelowania sylwetki, dedykowaną zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Najczęściej zabiegowi poddawane są okolice bioder, brzucha, ud, ramion i podbródek.
  Istotą lipolizy iniekcyjnej jest podanie zastrzyków z substancji, która prowadzi do rozpuszczenia komórek tłuszczowych. W miejscach wstrzyknięcia preparatu powstaje kontrolowany, zamierzony, niewielki stan zapalny tkanki tłuszczowej, a uwalniające się z komórek tłuszcze trafiają do krwi i są transportowane do wątroby, gdzie zostają poddane rozkładowi, a następnie wydalone z organizmu.

 • Peelingi chemiczne
  Peeling chemiczny (inaczej eksfoliacja) powoduje złuszczenie naskórka na różnych jego poziomach, w zależności od rodzaju użytego preparatu i intensywności zabiegu. Zabieg wpływa na ogólną poprawę stanu skóry, poprawia jej koloryt, spłyca zmarszczki, regeneruje skórę starzejącą się dając efekt nawilżenia i wygładzenia, podnosi jej elastyczność i jędrność poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny.

 • Komórki macierzyste
  Komórki macierzyste potrafią z powodzeniem zastąpić każdy rodzaj komórek znajdujących się w ludzkim organizmie i aktywnie uczestniczą w procesie samoregeneracji, do którego zdolne są tkanki człowieka. Dzięki tym właściwościom znalazły szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej i terapiach regeneracyjnych.
  Komórki macierzyste do zabiegów estetycznych, głównie odmładzających, pobierane są z tkanki tłuszczowej. Po odessaniu tłuszczu uzyskany preparat autologiczny podawany jest przez lekarza w skórę lub tkankę podskórną pacjenta. Efektem jest całkowicie naturalna, fizjologiczna regeneracja skóry i cofnięcie procesu jej starzenia, bez uszkodzenia samej skóry czy tkanki podskórnej.

 • Rękawowa resekcja żołądka
  Rękawowa resekcja żołądka jest sposobem leczenia operacyjnego stosowanym na świecie od kilku lat i dotyczy chorych, u których ryzyko bardziej rozległych operacji jest szczególnie wysokie. Jej celem jest redukcja części nadmiernej masy ciała. Operacja polega na wycięciu większej części żołądka, około 80%. Zmniejszenie objętości żołądka ogranicza możliwość przyjmowania pokarmów.
  Operację przeprowadza się w warunkach oddziału szpitalnego w znieczuleniu ogólnym metodą laparoskopową.

 • Balon żołądkowy
  Balon żołądkowy to mini inwazyjna, endoskopowa metoda leczenia otyłości. Jest bezpieczna i w pełni odwracalna. Pozwala na redukcję masy o kilkanaście – kilkadziesiąt kilogramów w ciągu 6 miesięcy. Polega na wprowadzeniu do żołądka balonu, a następnie napełnieniu go roztworem jałowej soli fizjologicznej. Podstawą działania balonu jest zwiększenie uczucia sytości i zmniejszenie apetytu dzięki zmniejszeniu objętości żołądka. Zabieg zakładania balonu żołądkowego trwa kilkanaście minut i jest przeprowadzany w krótkotrwałym znieczuleniu dożylnym podczas gastroskopii.

 • Plastyka powłok brzusznych (abdominoplastyka)
  Zabieg plastyki powłok brzusznych wykonuje się u chorych z obwisłością powłok jamy brzusznej, poszerzeniem rozstępu pomiędzy mięśniami prostymi brzucha oraz w przypadku towarzyszących przepuklin brzusznych. Operację wykonuje się ze wskazań leczniczych i estetycznych.
  Plastyka brzucha nie jest sposobem leczenia otyłości, jak również nie pozwala na usunięcie wszystkich blizn i rozstępów skóry brzucha (dotyczy to zwłaszcza śród- i nadbrzusza). Wynik zabiegu jest trwały pod warunkiem unikania znacznych wahań wagi ciała.
  Operację przeprowadza się w warunkach oddziału szpitalnego w znieczuleniu ogólnym.

Zabiegi estetyczne wykonywane są wyłącznie przez lekarzy w warunkach chirurgicznego gabinetu zabiegowego, z zastosowaniem wymaganego reżimu i bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego oraz w oparciu o sterylne materiały jednorazowe.

Zabiegi operacyjne wykonywane są w Szpitalu SALUS, posiadającym od 11 lat Akredytacje Ministra Zdrowia w zakresie lecznictwa szpitalnego. 

 

Zasady przyjęć:

 • prywatnie - aktualne ceny znajdują się w cenniku

Kadra lekarska

W poradni przyjmują:

 • Barbara Kiersnowska-Wycinka - lekarz medycyny estetycznej, lekarz dentysta
 • Małgorzata Krukowska - lekarz medycyny estetycznej, anestezjolog
 • Monika Olejniczak – lekarz medycyny estetycznej, specjalista chorób oczu
 • Ewa Wolska-Szmidt - lekarz medycyny estetycznej, dr n. med., specjalista chorób oczu, 17-letnie doświadczenie w zabiegach chirurgicznej plastyki powiek, szkolenia z zakresu medycyny estetycznej

Dane kontaktowe

Poradnia Medycyny Estetycznej Centrum Zdrowia SALUS
ul. Zielona 8, 76-200 Słupsk

Rejestracja telefoniczna:

 • pod ogólnym numerem (59) 848 90 00
 • pod numerem bezpośrednim: 601 388 076

Rejestracja mailowa:

 • e-mail bezpośredni: estetyczna@salus.com.pl
 • e-mail ogólny: rejestracja@salus.com.pl

Rejestracja on-line

ZASADY OBSŁUGI W PRZYCHODNI - KORONAWIRUS

Szanowni pacjenci,

Ze względu na zagrożenie COVID-19 w przychodniach SALUS obowiązują zaostrzone kryteria weryfikacji osób wchodzących do naszych placówek. Dla zapewnienia bezpieczeństwa Państwu i naszemu personelowi prosimy przestrzegać następujących zasad:

1. NIE PRZYCHODŹCIE DO PRZYCHODNI JEŚLI:

 • w ciągu ostatnich 14 dni mieliście kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, czekającą na wynik testu lub przechodzącą kwarantannę
 • występują u Państwa objawy typu: gorączka powyżej 38 st. C, kaszel, uczucie duszności - trudności w nabraniu powietrza

W takiej sytuacji należy skontaktować się telefonicznie ze swoim lekarzem rodzinnym, który podejmie decyzję co do dalszego trybu postępowania.

2. JEŚLI POWYŻSZE OGRANICZENIA WAS NIE DOTYCZĄ, TO PRZED WEJŚCIEM DO NASZEJ PRZYCHODNI KONIECZNIE:

 • Zdejmij rękawiczki
 • Załóż maseczkę
 • Wejdź sam (rodzina zostaje na zewnątrz)
 • Zdezynfekuj ręce
 • Zachowaj odstęp m.in. 1,5 m

 

Załączniki do pobrania

DI-P OA 8 ZGODA - osocze bogatopłytkowe.pdf
DI-P OA 9 ZGODA - plastyka powiek dolnych i górnych.pdf

btn2.gifbtn3.gifCMJ_certyfikat_poziomo_www-k.pngh_9001_14001_27001_45001.jpgRegulamin_.jpgmediraty_finansowanie_logo_h.pngszpital bez bólu_logo_2020_2.jpgMCOV-PARTNER-bez-tla.pngPolityka_prywatności.jpgDofinansowano_z_budżetu_szyld_www.jpg unia-europejska 2.pngstowarzyszenie_logo_22.png

© 2014 Salus. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: strony internetowe słupsk