aktualności

Bezpłatna kolonoskopia 2017 - zrób badanie

kolonoskopia_newsy.jpgZadbaj o siebie, wykonaj BEZPŁATNE przesiewowe badanie kolonoskopowe w ramach profilaktyki raka jelita grubego. Realizacja tegorocznej części programu potrwa tylko do końca roku, a możliwych do wykonania badań pozostało już tylko 350. Mogą z nich skorzystać osoby, które nie wykonywały kolonoskopii przez ostatnie 10 lat, nie mają objawów raka jelita grubego i są w wieku 50-65 lat (urodzeni w latach 1952-1967) - młodsze roczniki wyłącznie z rodzin, w których występowały zachorowania na ten typ nowotworu. Badania wykonywane są w Pracowni Endoskopii SALUS w Słupsku przy ul. Zielonej 8 przez niezwykle doświadczonych specjalistów chirurgów Wojciecha Gallę i Jacka Grochulskiego. Rejestracja pod bezpośrednim numerem 721 212 137 oraz ogólnym 848 90 00 oraz . Szczegółowe informacje na naszej podstronie w dziale PROFILAKTYKA.

Zrób sobie przerwę i się przebadaj

Bilans_zdrowia_zdj._1.jpgNasza nowa propozycja skierowana jest do osób zabieganych i zapracowanych, które chciałyby się W KRÓTKIM CZASIE CAŁOŚCIOWO PRZEBADAĆ. Zakres oceny medycznej w ramach Indywidualnego Bilansu Zdrowia obejmuje najczęstsze choroby cywilizacyjne – przede wszystkim układ krążenia i funkcje metaboliczne organizmu, ale także choroby nowotworowe, funkcje hormonalne i wirusowe choroby wątroby. W przygotowanym zestawie badań znajdują się m.in. badania rtg i ultrasonograficzne, markery (CA, CEA, AFP, PSA), badania biochemiczne krwi i konsultacje specjalistyczne. Pełen bilans wykonywany jest podczas jednodniowego pobytu w Szpitalu SALUS - pacjent przyjmowany jest jednego dnia rano, a wychodzi nazajutrz po południu. W międzyczasie, korzystając z komfortowych warunków w oddziale, odbywa cykl konsultacji i badań, na które umówiony jest przez delegowanego Koordynatora i dowieziony przez pielęgniarki z oddziału. Pobyt w szpitalu wieńczy konsultacja z lekarzem internistą i zalecenia dotyczące ewentualnego dalszego postępowania. Szczegóły znajdziecie Państwo tutaj...

 

LASEROWA KOREKCJA WAD WZROKU w Szpitalu SALUS

Laser_1.jpgOddział Okulistyczny Szpitala SALUS poszerzył profil wykonywanych zabiegów o nowoczesne i wyjątkowo skuteczne operacje laserowej korekcji wad wzroku. Chirurgia refrakcyjna, bo do tej grupy zaliczają się zabiegi laserowe, to metoda dająca trwały efekt w leczeniu krótkowzroczności, nadzwroczności, jak i astygmatyzmu. Operacje likwidujące potrzebę noszenia okularów wykonywane są w trybie jednodniowym – pobyt w szpitalu trwa zaledwie kilka godzin. Co równie ważne, zabiegi odznaczają się minimalnym odsetkiem powikłań i przeprowadzane są w asyście anestezjologa. Nad bezpieczeństwem pacjentów czuwa bardzo doświadczony zespół medyczny Szpitala SALUS, a zabiegi wykonują specjaliści z wieloletnim stażem zabiegowym. Do najpopularniejszych metod laserowej korekcji wzroku stosowanych w Szpitalu SALUS należą: LASIK, LASEK I TRANS-PRK. W sierpniu i wrześniu promocyjne ceny. Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj…

HOLTER EKG - 24-godzinne badanie pracy serca

holter_EKG_zdjcie_kadr.jpgZakres usług Poradni Kardiologicznej SALUS od maja br. poszerzony został o badanie Holter EKG, czyli 24-godzinną rejestrację zaburzeń rytmu pracy serca. Badanie zlecane jest głównie przez specjalistów kardiologów i jest całkowicie nieinwazyjne - zapis całodobowej aktywności pacjenta dokonywany jest przy pomocy niewielkiego urządzenia, które pacjent cały czas nosi przy sobie, za pośrednictwem elektrod przyczepionych do klatki piersiowej pacjenta. Rejestrator pracy serca zakładany jest na zlecenie specjalisty kardiologa przez przeszkoloną pielęgniarkę. Omówienie wyników badania odbywa się na kolejnej wizycie u specjalisty kardiologa. W sprawie badań prosimy o bezpośredni kontakt z Poradnią Kardiologiczną SALUS.

Gastroskopia i kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym

Od stycznia 2017 roku Szpital SALUS i Centrum Zdrowia SALUS zapewniają swoim pacjentom możliwość wykonania badań endoskopowych: kolonoskopii i gastroskopii w znieczuleniu ogólnym. Obydwie usługi adresowane są do pacjentów, którzy z różnych powodów nie są w stanie poddać się tym badaniom w sposób standardowy. Procedury przeprowadzane są w ramach jednodniowego pobytu w Oddziale Leczenia Jednego Dnia Szpitala SALUS. Każde z badań można wykonać osobno, jak również istnieje możliwość przeprowadzenia obydwu badań w ramach tego samego znieuczulenia.  Badania wykonywane są na sali operacyjnej w asyście zespołu anestezjologicznego i przy zachowaniu wszelkich wymogów bezpieczeństwa pacjenta. Warunkiem i pierwszym krokiem do wykonania kolonoskopii lub gastroskopii w pełnym znieczuleniu jest wstępna kwalifikacja przez specjalistę internistę w Poradni Chorób Wewnetrznych SALUS - dr Jacka Badzio. Do poradni można się rejestrować osobiście, on-line z głównej strony www.klinikasalus.pl, telefonicznie i mailowo. Więcej informacji na podstronie Oddziału Leczenia Jednego Dnia SALUS.

Szpital SALUS - 4 w Polsce pod względem jakości opieki

Ranking_logo.jpgSzpital SALUS znalazł się w finałowej "setce" najlepszych i najbezpieczniejszych szpitali w Polsce. W opublikowanych właśnie wynikach tegorocznego Rankingu Szpitali CMJ "Bezpieczny Szpital 2016" (XIII edycja) nasz szpital zajął 84 pozycję spośród 226 wielospecjalistycznych szpitali zabiegowych, w tym w kategorii "jakość opieki" czwarte miejsce w kraju. Uzyskany wynik to uhonorowanie ciężkiej pracy całego zespołu SALUS i uznanie dla jakości opieki, jaką każdego dnia otrzymują nasi pacjenci. Komfort pobytu, troskilwość i życzliwość personelu, bezpieczeństwo procedur medycznych i zaufanie to atuty Szpitala SALUS dostrzegane i podkreślane przez pacjentów. Warto dodać, że w rankingu udział wzięły największe i najlepsze szpitale w naszym kraju, co tym bardziej podnosi rangę uzyskanego wyniku. Na sukces Szpitala SALUS znaczący wpływ ma bez wątpienia fakt, że od 2010 roku szpital posiada certyfikat akredytacyjny Ministra Zdrowia.

 

PORADNIA ONKOLOGICZNA od maja w Salusie.

piersi_3.jpgOd maja w Centrum Zdrowia SALUS działa pełnoprofilowa Poradnia Onkologiczna. Poradnia posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, w związku z czym konsultacje onkologa klinicznego oraz chirurga onkologicznego są bezpłatne. Pacjenci przyjmowani są bez skierownia. Rejestracja do poradni pod głównym numerem przychodni 848 90 00, mailem na adres rejestracja@salus.com.pl lub osobiście. Więcej informacji na stronie Poradni Onkologicznej.

 

Testy alergiczne dla małych dzieci - jeszcze tańsze!

54_alergeny.jpgProfil Pediatryczny - precyzyjny zestaw badań pod kątem najczęstszych alergii wieku dziecięcego, w tym drzewa, białka mleka, białka jaja kurzego i białka orzeszków ziemnych, dostępny jest teraz w Centrum Zdrowia SALUS w promocyjnej cenie 80 złotych. Test pozwala uzyskać szczegółowy profil uczuleniowy dziecka z oceną ryzyka wystąpienia reakcji uogólnionych i rozwinięcia tolerancji na alergen, co jest przydatne w planowaniu ograniczeń dietetycznych. Szczegółowe informacje na naszej podstronie TESTY ALERGICZNE oraz w Medycznym Laboratorium Diagnostycznym SALUS, Słupsk, ul. Zielona 8.

 

Specjaliści od RAKA PIERSI

Renoir_2.jpgKobiety w każdym wieku szukające profesjonalnej i szybkiej pomocy w zakresie raka piersi zapraszamy do Poradni Chirurgii Onkologicznej SALUS, w której przyjmuje bardzo doświadczony specjalista chirurgii onkologicznej Jacek Laskus. Poradnia prowadzi kompleksową opiekę obejmującą: profilaktykę, konsultacje specjalisty chirurga-onkologa, diagnostykę, leczenie operacyjne (w tym operacje onkoplastyczne) oraz opiekę pozabiegową. Dla zapewnienia naszym pacjentkom możliwie łatwego dostępu i kontaktu z poradnią uruchomiliśmy bezpośredni numer telefonu dedykowany wyłącznie diagnostyce i leczeniu raka piersi – 723 72 66 55. Oczywiście można się również rejestrować mailem: rejestracja@salus.com.pl oraz telefonicznie pod głównym numerem przychodni, jak i osobiście.

 

btn1.gifbtn2.gifbtn3.gifbtn5.gifbtn6.gifmediraty_finansowanie_logo_h.png

© 2014 Salus. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: strony internetowe słupsk